ویروس کرونا 98اسلاید 1 - جدید
فارسیEnglish

عادات بدی که برای موفقیت باید ترک کرد

افراد موفق عادت‌های خاصی دارند که با رعایت آن‌ها و انجام آن‌ها می‌توان موفق شد. اما آشنایی با عادات بدی که برای موفقیت باید ترک کرد مهمتر است. به همین منظور کارهایی که در این مطلب معرفی شده را انجام ندهید تا موفق شوید.
موفقیت یک شبه به دست نمی‌آید. شما باید خودتان را عادت بدهید که برخی از کارها را هر روز انجام بدهید و برخی عادات بد را ترک کنید. در ادامه هشت عادت بد را به شما معرفی کرده‌ایم که با ترک آن‌ها می‌توانید به قله‌های موفقیت نزدیک‌تر شوید.

انجام کار زیاد

شاید شنیده باشید که برای موفقیت باید روزی ۱۰ تا ۱۲ ساعت کار کرد. بهتر است این خرافه را کنار بگذارید، هیچکس نمی‌تواند با ذهن و بدنی خسته موفق شود. در طول روز باید زمانی را برای استراحت، تفریح و به خصوص ورزش و بودن کنار خانواده و آشنایان در نظر بگیرید. کار زیاد باعث می‌شود تا خسته شوید و نتوانید به کارهایتان برسید.


ادامه مطلب...

خانه‌ای آماده برای روزهای امتحان

وقتی زنگ مدرسه می خورد، بیش تر از هر چیز در این فکر هستی که وقتی به خانه رسیدی، چگونه به ترتیب به کارهایت برسی. با خودت قرار می گذاری که خیلی سریع استراحت مختصری بکنی و در سه ساعت کل درس ریاضی را یکبار دوره کنی. بعد نیم ساعتی استراحت کرده و تا پایان شب، هر چه سۆال اضافی ریاضی داری حل کنی. پیش خودت محاسبه کرده ای که اگر شام را هم در اطاق بخوری و شب کمی دیر تر بخوابی، می توانی برای امتحان فردا تمام نمونه سوالات را حل کنی. در این صورت می توانی بهترین نمره را بیاوری. در همین فکرها هستی که خودت را مقابل درب خانه می بینی. تمام مسافت بین مدرسه تا خانه را در حال برنامه ریزی برای ساعت های امروزت بودی. در را باز می کنی.

مادرت با عجله سلام می کند و می گوید زود لباس هایت را عوض کن و به کمک من بیا!!! حتی فکرش هم عصبانیت می کند. نکند امشب مهمان داریم؟

بله،فکرت درست بود؛ هر چند وقتی مادر فهمید امتحان داری از کمک کردن معاف شدی، اما یک چیز باقی ماند و آن حل کردن مسائل سخت ریاضی در حالی است که صدای همهمه و صحبت مهمان ها از بیرون در آزارت می دهد. هرچه تلاش کردی نتوانستی تمرکز لازم را داشته باشی. با زمانی که برای شام خوردن با مهمان ها از دست دادی، تنها توانستی نصف آنچه فکر می کردی را تمرین کنی.


ادامه مطلب...

من خیلی زود خسته میشم

“من خیلی زود خسته میشم ” این جمله شاید خیلی به گوشتون خورده باشه یا اصلا ممکنه مشکل شما باشه . خستگی دلائل زیادی داره شاید مشکل تنفسی داشته باشی ، بیماری قندی ، کم خونی و یا حتی افسردگی . شما باید به پزشک مراجعه کنید و علت را بدونید و درمانش کنید .

 ۱- با نشانه های قطع تنفس در هنگام خواب آشنا شوید

این مشکل یک عارضه معمولیه که میتونه برای هر شخصی اتفاق بیفته، اما میتونه مشکلات جدی رو بوجود بیاره. در شخص مبتلا به این عارضه در هنگام خواب گلو در شکل طبیعی خودش قرار نمیگیره که باعث بی نظمی تنفس در هنگام خواب میشه. این عامل باعث نرسیدن اکسیژن کافی به بدن و باعث بروز استرس میشه. اگه با این عارضه مواجهی حتما با پزشک خودت برای از بین بردن عوارضش مشورت کن.


ادامه مطلب...

نکات با اهمیت روزهای باقی مانده به کنکور

از اینجا به بعد باید انرژی اصلی خود را روی جمع بندی مطالب خوانده شده بگذارید. طبیعتاً تا اینجا مطالب گوناگونی را جداگانه خوانده اید و تست زده اید و آنها را یاد گرفته اید. اما موضوع اصلی که سال های اخیر خیلی روی آن مانور داده شده است، تست های ترکیبی است که فصل های مختلف را به هم مربوط می کنند. لازمه ی پاسخ دادن به این گونه سوالات این است که شما مطالب گوناگونی که خوانده اید و به شکل پراکنده اکنون در ذهن شما هستند، سامان دهی و طبقه بندی شوند تا بتوانید برای پاسخ دهی به ایده های جدید به راحتی ایده های قدیمی را که در طبقات منظمی از ذهن شما قرار دارند، به هم ارتباط دهید و حتی بتوانید ایده های جدیدی نیز از خود داشته باشید.


ادامه مطلب...

برنامه ریزی مطالعه برای کنکور در تعطیلات

این روزها، برای برخی از داوطلبان کنکور، مرور تمام دروس و ریختن برنامه های سنگین و غیر قابل اجرا باعث می شود این فرصت طلایی را از دست بدهند. بنابراین شما باید بدانید که در تعطیلات قرار نیست همه ی مباحث را به صورت عمیق مطالعه کنید و باید مباحث پایه را مرورکنید و تست بزنید.

توصیه ما به شما عزیزان این است که در تعطیلات بهتر است مباحث پیش 1 و نیز یکی از پایه های سال دوم و یا سوم دبیرستان را مرور و مطالعه ای دقیق و عمیق داشته باشید و حتما با برنامه ی راهبردی آزمونی خود پیش بروید. هر ساله و با شروع نیمسال دوم ، مطالعه و مرور دروس عمومی اهمیت فوق العاده ای می یابد. چرا که کسب درصدهای بالا در دروس عمومی، در کنار درصدهای خوب دروس اختصاصی می توانند شما را به بهترین رتبه و رشته ی مورد علاقه برساند.


ادامه مطلب...