فارسیEnglish

11 مهر روز سواد رایانه‌ای

همه ساله روز دوم دسامبر به عنوان روز جهانی سواد رایانه‌ای گرامی داشته می‌شود. این روز جهانی به منظور ارتقای آگاهی در مورد رایانه و دستگاه‌های الکترونیکی در نظر گرفته شده است. گرامیداشت این روز افراد را ترغیب می‌کند تا از رایانه و ابزارهای دیجیتالی در طیف وسیعی از مهارت‌ها از استفاده اولیه از این ابزار گرفته تا سطوح برنامه‌نویسی و حل مسئله پیشرفته، به طور کارآمد استفاده کنند. این روز بهترین فرصت برای افزایش دانش و یادگیری در مورد رایانه و فناوری‌های مرتبط با آن است.


ادامه مطلب...

24 ابان، روز کتاب و کتاب خوانی

۲۴ آبان ماه، روز کتاب و کتاب‌خوانی است. این روز، یکی از روزهای هفته کتاب بوده و هدف آن ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و افزایش سطح سواد عمومی جامعه است.

روز 24 آبان ماه هر سال در تقویم ایران به عنوان روز کتاب ، کتابخوانی و کتابدار نام گذاری شده است . علت نام گذاری این روز در تقویم به خاطر ارزش والای کتابخوانی و رشد فرهنگ کتابخوانی در جامعه است. 
ادامه مطلب...

چگونه انتقاد کنیم و چگونه با انتقادات دیگران برخورد کنیم؟

در ابتدا ببینیم واژه انتقاد به چه معناست. در فرهنگ معین چند معنی برای انتقاد آمده است:خالص کردن، جدا کردن خوب از بد، خرده گرفتن . همان‌ گونه که می‌بینیم انتقاد چند معنی د ارد، اما اصلی‌ترین و شاید مهم‌ترین معنیی آن خالص کردن و جداکردن خوب از بد است. وقتی که فردی را نقد می‌کنید در حقیقت به طور دقیق او را بررسی نموده‌اید، خوب و بد او را از هم جدا می‌کنید و تلاش می کنید تا با نشان‌دادن بدی‌ها و دادن راه‌حل، در رفع کردن آن‌ها کمک کنید.

 


ادامه مطلب...