ویروس کرونا 98اسلاید 1 - جدید
فارسیEnglish

10 تیر، روز صنعت و معدن

دهم تیرماه، بر پایه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز صنعت و معدن نامیده شده و اختصاص این روز، فرصت مناسبی است تا به مهمترین موتور محرکه اقتصاد کشور یعنی بخش صنعت و معدن، نگاهی ویژه صورت گیرد؛ چراکه این بخش مولد اشتغال پایدار در کشور است.


مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان: رشد و توسعه فعالیت واحدهای صنعتی و معدنی به عنوان یک فاکتور مهم در سیاست گذاری های صورت گرفته می تواند به پیشبرد اهداف بخش تولید در دستیابی به اهداف جهش تولید کمک کند.


ادامه مطلب...

مدیریت زمان با 8 ترفند مهم

با این هشت ترفند ساده که به راحتی می توانید انجام شان دهید، نه تنها کارایی شما را افزایش می دهند،  بلکه اعتماد به نفسی را که برای رسیدن به اهدافتان احتیاج دارید، نیز به شما می بخشند.

 

اهداف تان را بشناسید و بر اساس ارزش و اولویت مرتب شان کنید. 

شما چند هدف دارید؟ اگر هیچ هدفی ندارید، امروز حداقل یکی انتخاب کنید. اهداف برای مدیریت کارآمد زمان عنصری ضروری هستند. شاید اهداف زیای داشته باشید. اگر چنین است، سازماندهی شان کنید. شما برای هر کدام از بخش های ضروری زندگی تان به یک هدف احتیاج دارید: به عنوان مثال هدفی برای کسب و کار، هدفی برای سلامتی و هدفی برای امور مالی. هر روز یک هدف ارزش و اولویت بیشتری پیدا می کند.

  
ادامه مطلب...

15 خرداد روز جهانی محیط زیست

طبیعت، بسان مادری مهربان انسان را در دامن خود می پروراند و سخاوتمندانه، همه منابع و سرمایه های خود را به پای او می ریزد. تاکنون همه موجودات روی زمین کوشیده اند تا به قانون و نظام طبیعت پیرامون خود گردن نهند و خود را با آن سازگار کنند، اما انسان، خواسته و ناخواسته، روند طبیعی محیط زیست خود را دگرگون کرده است.

 

هر روز درختان بسیاری با قساوت، قلع و قمع می شوند و آب ها به هدر رفته و آلوده می شوند. جنگل های طبیعی ازمیان می روند، بسیاری از گونه های زیستی در حال انقراض هستند و صدها گونه به علت از دست دادن زیستگاه های خود، نابود شده اند. متأسفانه، آدمی بر خلاف دیگر موجودات، همواره تأثیر عمیقی در جهت نابودی و تهدید محیط زیست از خود بر جای گذاشته است، چنان که اکنون، از مهم ترین عوامل تخریب محیط زیست شناخته می شود.

 
ادامه مطلب...