ویروس کرونا 98اسلاید 1 - جدید
فارسیEnglish

عادات بدی که برای موفقیت باید ترک کرد

افراد موفق عادت‌های خاصی دارند که با رعایت آن‌ها و انجام آن‌ها می‌توان موفق شد. اما آشنایی با عادات بدی که برای موفقیت باید ترک کرد مهمتر است. به همین منظور کارهایی که در این مطلب معرفی شده را انجام ندهید تا موفق شوید.
موفقیت یک شبه به دست نمی‌آید. شما باید خودتان را عادت بدهید که برخی از کارها را هر روز انجام بدهید و برخی عادات بد را ترک کنید. در ادامه هشت عادت بد را به شما معرفی کرده‌ایم که با ترک آن‌ها می‌توانید به قله‌های موفقیت نزدیک‌تر شوید.

انجام کار زیاد

شاید شنیده باشید که برای موفقیت باید روزی ۱۰ تا ۱۲ ساعت کار کرد. بهتر است این خرافه را کنار بگذارید، هیچکس نمی‌تواند با ذهن و بدنی خسته موفق شود. در طول روز باید زمانی را برای استراحت، تفریح و به خصوص ورزش و بودن کنار خانواده و آشنایان در نظر بگیرید. کار زیاد باعث می‌شود تا خسته شوید و نتوانید به کارهایتان برسید.

-ادامه مطلب-

نگران بودن

در طول روز موارد بسیاری پیش می‌آید که ممکن است شما را نگران بکند. علاوه بر این افکار منفی هم باعث می‌شوند تا نگرانی‌های شما بیشتر شود. این افکار باعث می‌شود تا نتوانید کارهای خود را به درستی انجام بدهید. به جای نگرانی هر روز شاکر باشید که فرصتی تازه برای زندگی دارید و از این فرصت استفاده کنید.

بی اعتنا بودن به سلامت

سلامتی و حال خوب شما تضمین کننده کیفیت کار شماست. اگر همیشه خسته هستید و حال بدی دارید به هیچ وجه نمی‌توانید کارهای بزرگی انجام بدهید. اما در مقابل اگر حالتان خوب باشد و تغذیه مناسب داشته باشید روی کارتان هم تاثیر مثبت خواهد داشت.

هدف نداشتن

هیچ شخصی بدون داشتن هدف موفق نمی‌شود. برای موفقیت باید هدف داشت و باید پیش از برداشتن حتی اولین گام آینده را به طور دقیق ترسیم کرد. هرچقدر که بهتر بتوانید هدف خود را ترسیم کنید، قطعا نتیجه کار هم بهتر و دقیقتر خواهد بود.

بله گفتن

بسیاری از افراد از نه گفتن می‌ترسند. ممکن است به هر دلیلی نتوانید به درخواست‌های دیگران نه بگویید. هر دلیلی داشته باشد باید این عادت را ترک کنید. در صورتی که به هر درخواستی پاسخ مثبت بدهید کنترل زندگی خود را از دست خواهید داد. اگر می‌خواهید که بر زندگی‌تان تسلط داشته باشید از همین امروز نه گفتن را یاد بگیرید.

اعتماد بیش از حد به حافظه

یادداشت نکردن افکار، ایده‌ها و وظایف کاری به شدت غیرمعقولانه است. با این عادت بد بخش مهمی از کارایی مغز خود را از دست خواهید داد و صرف به یاد آوردن کارها می‌کنید. با یادداشت برداری می‌توانید از مغز خود برای موارد مهمتر مثل حل مسائل استفاده کنید.

شاکی بودن

شاکی بودن و شکایت از همه چیز و همه کس یکی از بدترین عاداتی است که هرچه زودتر باید ترکش کرد. ممکن است هر روز از کار خود شاکی باشید، اما بهرحال شما آن کار را انجام می‌دهید. شاکی بودن فقط وقت شما را می‌گیرد.

تمرکز نداشتن

بیشتر افراد موفق معتقدند تمرکز داشتن اولین دلیلی است که باعث شده آن‌ها فرد موفقی شوند. حرف بیراهی هم نیست. افرادی که تمرکز ندارند و حواسشان پرت است هیچ وقت نمی‌توانند یک کار را تمام کنند.

 

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*