ویروس کرونا 98اسلاید 1 - جدید
فارسیEnglish

من خیلی زود خسته میشم

“من خیلی زود خسته میشم ” این جمله شاید خیلی به گوشتون خورده باشه یا اصلا ممکنه مشکل شما باشه . خستگی دلائل زیادی داره شاید مشکل تنفسی داشته باشی ، بیماری قندی ، کم خونی و یا حتی افسردگی . شما باید به پزشک مراجعه کنید و علت را بدونید و درمانش کنید .

 ۱- با نشانه های قطع تنفس در هنگام خواب آشنا شوید

این مشکل یک عارضه معمولیه که میتونه برای هر شخصی اتفاق بیفته، اما میتونه مشکلات جدی رو بوجود بیاره. در شخص مبتلا به این عارضه در هنگام خواب گلو در شکل طبیعی خودش قرار نمیگیره که باعث بی نظمی تنفس در هنگام خواب میشه. این عامل باعث نرسیدن اکسیژن کافی به بدن و باعث بروز استرس میشه. اگه با این عارضه مواجهی حتما با پزشک خودت برای از بین بردن عوارضش مشورت کن.

-ادامه مطلب-

از عوارض این اختلال میتونیم به خروپف، سخت نفس کشیدن در هنگام خواب، سردردهای صبحگاهی، خشک بودن گلو و خواب آلودگی در طول روز اشاره کنیم.

از یکی از دلایل بروز این اختلال میتونبم به اضافه وزنی اشاره کنیم. هرچند که افراد لاغر هم میتونن به این عارضه مبتلا بشن. یقینا دکتر شما برای از بین بردن این عارضه به شما پیشنهاد خواهد کرد که وزن خود را کم کنید

 ۲- با علایم بیماری قند آشنا شوید

این بیماری یکی از بیماریهایی ست که در سالهای اخیر افراد زیادی در سراسر جهان به آن مبیتلا شده اند. در حقیقت زمانی که شخص به خاطر پیدا کردن دلیل خستگیش به دکتر مراجعه میکنه تازه میفهمه که به بیماری قند مبتلا شده. دیابت بیماری ست که که در آن سطح قند خون در بدن شخص بسیار پایین یا بالاست.

اگه در بدنت هریک از علایم دیابت که در زیر اشاره شده رو داری ختمه به دکتر مراجعه کن.

تکرر ادرار، تشنگی زیاد، از دست دادن وزن، خستگی ، اختلال دید و سوزش دست ها و پاها

 ۳- با علایم کم خونی آشنا شو

کم خونی عارضه ایه که در گلبول های قرمز شخص اتفاق میفته و باعث بروز خستگی در شخص میشه. در این عارضه بدن به اندازه کافی گلبول های قرمز که مسول حمل اکسیژن هستن نداره، در نتیجه سطح اکسیژن در بدن پایین میاد که نتیجه ی آن پایین آمدن سطح انرژی بدن است. اما خبر خوب اینست که کم خونی قابل درمانه.

به علاوه کم خونی همواره با کمبود آهن در بدن همراهه که از عوارض آن میتونیم به ورم زبان، شکننده شدن ناخن ها و زخم شدن زبان اشاره کرد.

 ۴- با علایم افسردگی آشنا شو

نمیتونیم بگیم که همه آثار خستگی فیزیکی هستن بلکه خستگی میتونه آثار روانی و احساسی هم برروی شخص بزاره که از آن جمله میتونیم به افسردگی و در نتیجه خستگی اشاره کنیم. اگه از خستگی زیاد رنج میبری و همچنین دارای افکار منفی در ذهنت هستی با دکترت برای اطمینان از عدم وجود افسردگی در بدنت مشورت کن.

علایم افسردگی عبارتند از:

1- احساس بی ارزش بودن

2– عصبانیت

3 – اضطراب و تشویش

4 – خستگی

5 – نداشتن انگیزه

6 – غمگین بودن و داشتن درد در بدن

اگه هریک از علایم بالا رو داری و در صدد آسیب رسوندن به خودت هستی منتظر دکتر نباش و با یکی لز شماره های ۱-۸۰۰ یا ۲۷۳ فورا تماس بگیر. در این مراکز افرادی هستن که هفت روز هفته و بیست و چهار ساعت شبانه روز آماده کمک بهت هستن.

 5- با انواع دارو هایی که میتونن باعث بروز خستگی بشن آشنا شو

هر نوع دارویی اعم از داروهای ساده برای سرماخوردگی یا داروهای بسیار قوی آثار بدی بر روی بدن دارن. خستگی یکی از عوارض استفاده از انواع داروها هستش. اگه اخیرا بخاطر استفاده از یه داروی خاص احساس خستگی میکنی با دکترت مشورت کن.

دکتر ممکنه برای از بین بردن اثرات خستگی ناشی از استفاده از داروها، مقدار داروی مصرفیت رو کاهش بده.

از انواع داروهایی که باعث بروز خستگی در بدنت میشن میتونیم به داروهایضد تشویش، داروهای ضد درد، داروهای ضد افسردگی و داروهای حاوی کلسترول اشاره کنیم.

 6- حتما با یک پزشک برای از بین بردن اثرات شدید خستگی مشورت کن

آثار خستگی رو میتونیم با تغییر شیوه ی زندگی تغییر بدیم، اما در بعضی از موارد، خستگی شدید رو تنها با دارودرمانی میتونیم از بین ببریم. اگر خستگی در بدنت با علایم دیگه مثل تب و لاغر شدن همراهه، پیشنهاد میکنم که با یه پزشک مشورت کنی.

خستگی میتونه با علایم دیگه مثل تاری دید و ورم زبان همراه باشه و در موارد شدید ممکنه با سکته قلبی همراه باشه.

از علایم خستگی شدید میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1 – سکته قلبی

2 – سرطان

3 – بیماریهای کلیوی

4 – سل

5 – ایدز

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*