ویروس کرونا 98عید غدیر خم99اسلاید 1 - جدید
فارسیEnglish

نکات با اهمیت روزهای باقی مانده به کنکور

از اینجا به بعد باید انرژی اصلی خود را روی جمع بندی مطالب خوانده شده بگذارید. طبیعتاً تا اینجا مطالب گوناگونی را جداگانه خوانده اید و تست زده اید و آنها را یاد گرفته اید. اما موضوع اصلی که سال های اخیر خیلی روی آن مانور داده شده است، تست های ترکیبی است که فصل های مختلف را به هم مربوط می کنند. لازمه ی پاسخ دادن به این گونه سوالات این است که شما مطالب گوناگونی که خوانده اید و به شکل پراکنده اکنون در ذهن شما هستند، سامان دهی و طبقه بندی شوند تا بتوانید برای پاسخ دهی به ایده های جدید به راحتی ایده های قدیمی را که در طبقات منظمی از ذهن شما قرار دارند، به هم ارتباط دهید و حتی بتوانید ایده های جدیدی نیز از خود داشته باشید.

-ادامه مطلب-

برای این کار باید تست های ترکیبی با کتاب های جمع بندی بزنید و بیشتر از خواندن مطالب جدید باید مطالب قدیمی را نظم دهید و خب این کار به خودی خود با زدن تست های ترکیبی و جامع در ذهن شما انجام می گیرد، به شرط آنکه به دقت پاسخنامه را بخوانید. با این هدف که آن تست به خصوص را بفهمید پاسخنامه را نخوانید بلکه به این شکل پاسخنامه را بخوانید که می خواهید بفهمید پاسخ دهنده چگونه قسمت های مختلف سوال را به هم ارتباط داده است و چگونه مطالب فصل های مختلف را به هم ارتباط داده است تا به جواب برسد. این گونه شما در مواجه با سوال جدید به نکات درست و اصلی سوال و ترتیب درست اهمیت دهی به نقاط مختلف سوال می رسید.


پس موضوع اصلی آزمون دادن است و هنگام جمع بندی باید ۴ یا ۵ روز یک بار یک آزمون جامع از مطالب در حال جمع بندی از خود بگیرید تا متوجه شوید بیشترین اشکالتان در ۴ یا ۵ روز گذشته چه بوده است تا برای ادامه ی فرجه ی جمع بندی اشتباهات را برطرف کنید.


هر چقدر هم تاکنون درس خوانده اید، اگر جمع بندی خوبی نداشته باشید نمی توانید به خوبی از مطالبی که خوانده اید استفاده کنید و زحمتتان بی فایده می شود. پس از این زمان با ارزش باقی مانده به خوبی و عاقلانه استفاده کنید و محور اصلی کار را تست بگذارید؛ زیرا هیچ چیز به اندازه ی سوالاتی که حل می کنید با شما رو راست نیست و اشکال شما را به شما گوشزد نمی کند.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*