ویروس کرونا 98عید غدیر خم99اسلاید 1 - جدید
فارسیEnglish

سال سومی ها و تابستان

دسته بندی آموخته ها
۱.می‌توانید از هم‌اکنون مطالب سال سوم خود را دسته‌بندی کرده و یادگیری‌های خود را مشخص کنید تا بدانید قرار است در تابستان بر روی کدام مبحث وقت بیش‌تری بگذارید … همه ی کتاب ها و جزوه هاتونو نگاه بندازید. همه آموخته هاتونو به سرعت بررسی کنین. ببینین از هر مبحث چقد میدونین… کدوما رو خوب بلدین، کدوما رو متوسط بلدین، کدوما رو کلا باید از ابتدا بخونین و غیره…

ترکیب آموخته ها
۲. افرادی در کنکور موفق هستند که توانایی ترکیب مطالب یک مبحث را داشته باشند. دانش‌آموزان سال سوم به فکر این باشید که در تابستان مطالب سال سوم و دوم را با هم ترکیب کنید . هر مبحثی به نوعی تقریبا تکرار میشه. شما باید پس از اینکه در هر مبحث به تسلط رسیدین نسبت به ترکیب اون با سایر مباحث اقدام کنین. دقت کنید که خیلی از تست های کنکور سراسری ترکیبی هستند پس واقعا رو این موضوع وقت بذارین!

فهمیدن مطالب
۳. «فهمیدن» . تابستان بهترین زمان برای فکر کردن بر روی مباحث سال سوم و دوم است تا بتوانید مطالب را خلاصه‌نویسی کنید. توجه کنید که تهیه یه دفتر از خلاصه های مطالب پایه جزء اولویت های تابستونه! تهیه یه دفتر خلاصه نویسی واسه طول سال تحصیلی خیلی کمکتون میکنه! در سال پیش دانشگاهی با داشتن یه دفتر از خلاصه هاتون حسابی خیالتون راحته که هرجا به مشکل خوردین، هرجا وقت کم آوردین میتونین خیلی سریع به خلاصه هاتون رجوع کنید و دوباره در اون درس و مبحث به تسلط برسین! همچنین در دوران جمع بندی هم داشتن دفتری از خلاصه ها حیاتیه!

تثبیت آموخته ها
۴. «تثبیت» . در تابستان درس‌های پایه را با تمرین تست های زیاد تثبیت کنید. سعی کنید آموخته هاتونو تو تابستون محکم کنید! کامل کنید و با خیالی راحت به استقبال سال پیش دانشگاهی برین!

مفهومی خوندن
۵. تابستان بهترین فرصت است تا مطالب را به صورت مفهومی یاد بگیرید. سرفصل ها را به قصد فهمیدن بخوانید! از خوندن لذت ببرین! بخونین به قصد فهمیدن! یه مطالعه مفهومی تضمینه یه کنکور موفق برای شماس، با مفهومی خوندن لذت مطالعه رو هم درک کنید.

امیدوارم سال سومی های عزیز به بهترین نحو از برنامه تابستان استفاده کنند.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*