ویروس کرونا 98عید غدیر خم99اسلاید 1 - جدید
فارسیEnglish

روش غلط جمع‌بندی

اهمیت دوران جمع‌بندی و روش برنامه‌ریزی در این ماه را همه می‌دانند. با استفاده‌ی صحیح از ماه خرداد و اجرای روش صحیح جمع‌بندی در هر جایگاهی که باشید، رشد خواهید کرد.

قبل از هر چیز از تمام ‌توان خود استفاده کنید.

-ادامه مطلب-

به طور حتم تا به حال مسابقه‌های دو و میدانی را دیده‌اید. لحظه‌های آخر را که دونده‌ها به خط پایان نزدیک می‌شوند تجسم کنید. آنان تلاش می‌کنند به هر روش ممکن (البته اخلاقی) خود را سریع‌تر از دیگران به خط پایان برسانند و تمام انرژی خود را خرج می‌کنند؛ زیرا بعد از خط پایان دیگر انرژی نیاز ندارند. در کنکور، ماه آخر یعنی نزدیک شدن به خط پایان. تمام انرژی خود را خرج کنید. البته منظورم این نیست که استراحت نکنید، اما تا جایی که می‌توانید تلاش کنید.

روش غلط جمع‌بندی

روش غلط (اما متداول) در بین داوطلبان در جمع‌بندی به این صورت است که داوطلب تمام درس‌های خود را از روی مطلب‌های خلاصه‌نویسی‌شده یا جزوه‌های خود طبق یک برنامه‌ی جامع مطالعه می‌کند و شاید تا روز کنکور، این کار را چندین بار انجام دهد؛ اما داوطلبان سال‌های گذشته که از این روش استفاده کرده‌اند، بر این باورند که اگر وقت داشتند، باز هم مرور می‌کردند؛ زیرا هیچ گاه احساس نکردند تسلط کافی روی مطلب‌ها دارند. در این روش، دو اشکال عمده وجود دارد: اول این‌که مطلب‌های غیر ضروری را نیز مطالعه خواهید کرد و دوم این‌که هیچ گاه احساس تسلط نمی‌کنید و دوست دارید دوباره مرور کنید.نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*