ویروس کرونا 98عید غدیر خم99اسلاید 1 - جدید
فارسیEnglish

تکه های ساعت

تکه‌های ساعت بهترین ابزاری است که می‌تواند به شما کمک کند بر اعتقادی پل بزنید که با خواسته‌تان هم‌راستا شود؛ یعنی خواسته‌تان را شناسایی کنید و با تمرکز بر خواسته‌ها وبیان آن به‌صورت مثبت و انرژی‌بخش در خود انگیزه قوی‌تری ایجاد کنید تا هماهنگی ارتعاشی با آن را به دست آورید.

زمانی که به دنبال دستیابی به احساس رهایی هستید یا زمانی که می‌فهمید که در مورد موضوعی مهم احساسی منفی دارید و می‌خواهید احساسی مثبت را جایگزین احساس منفی بکنید، یا اینکه می‌خواهید با هدایت افکارتان میزان جذبتان را افزایش دهید از فرایند تکه‌های ساعت استفاده کنید.
 هنگامی‌که ملول و دل‌تنگ می‌شوید، یا بدبین هستید، احساس ناکامی می‌کنید، رنجیده‌اید، ناشکیبا و بی‌قرار شده‌اید، مستأصل هستید، مأیوس شده‌اید، تردید دارید، نگرانید، خودتان را سرزنش می‌کنید، دلسرد شده‌اید، خشمگین هستید فرایند تمرکز بر تکه‌های ساعت برایتان بسیار ارزنده خواهد بود.

تنها دلیلی که چیزی به شکل حقیقت مادی، قابل‌لمس و تعریف‌پذیر متجلی شده این است که کسی به‌اندازه کافی به آن توجه نشان داده است. در حقیقت وقوع اتفاقات به این سبب است که کسی با توجه و تمرکز بر آن را به واقعیت بدل کرده است.
فرایند تمرکز بر تکه‌های ساعت ازاین‌رو طراحی‌شده است تا در تغییر الگوهای ارتعاشی موضوعاتی که به نفعتان نیستند، به شما کمک کند. فرایندی است که از طریق آن تقریباً می‌توانید افکارتان را به‌جانب احساسی بهتر و بنابراین به میزان جذب بالاتر سوق دهید.

-ادامه مطلب-
شدت احساس منفی‌تان نشان‌دهنده فرصتی مناسب برای تغییر انرژی‌تان در حیطه موضوعی خاص است. هر وقت نسبت به آنچه روی‌داده است احساس منفی شدید دارید، پانزده یا بیست دقیقه را صرف این فرایند کنید. در این فرایند با تمرکز بر خواسته‌ها وبیان آن به‌صورت مثبت و انرژی‌بخش در خود انگیزه قوی‌تری ایجاد کنید و با خواسته خود به هماهنگی ارتعاشی برسید.


تکه‌های ساعت بهترین ابزاری است که می‌تواند به شما کمک کند بر اعتقادی پل بزنید که با خواسته‌تان هم‌راستا شود؛ یعنی خواسته‌تان را شناسایی کنید و هماهنگی ارتعاشی با آن را به دست آورید. با بکار بردن این فرایند ساده اما قدرتمند تمرکزمی توانید در بسیاری از موضوعات زندگی‌تان میزان جذبتان را به نحو مؤثر و مفیدی بهبود بخشید.


قانون جذب به‌قدری قدرتمند است که وقتی فقط به مدت هفده ثانیه بر فکری متمرکز شوید فکری مشابه با آن پیوند می‌خورد. وقتی این افکار باهم همراه می‌شوند شعله‌ای سر برمی‌آورد که فکرتان را بسیار قوی‌تر می‌کند.

در حقیقت با این فرایند به اظهارات کلی می‌رسید که به آن‌ها اعتقاددارید و سپس هریک را به مدت هفده ثانیه نگه می‌دارید تا ارتعاشتان با خواسته‌تان هماهنگ شود. درست مانند اینکه بخواهید بر چرخ فلکی سوار شوید که به‌سرعت حرکت می‌کند. شما نمی‌توانید سوار شوید مگر اینکه از سرعت چرخ فلک کم شود. کار شما این است که سرعت چرخ فلک را کم کنید. از سرعت باورتان بکاهید تا بتوانید سوار شوید. وقتی این‌گونه عمل کنید می‌توانید بر سرعت ارتعاش بیفزایید.


با این پل شگفت‌انگیز می‌توانید به‌تدریج حرکت به‌سوی مسیری را آغاز کنید که می‌خواهید احساسی آن‌گونه داشته باشید. شما به دنبال راه‌حل نهایی نیستید، بلکه در پی راهی هستید که احساسی به آن اندازه خوب ایجاد کند که باقی بماند نه اینکه گذرا باشد.


 بر این موضوع تمرکز کنید و افکاری پیدا کنید که با این خواسته همخوانی داشته باشد و با تمرکز بر آن‌ها عمیقاً احساس خوبی کنید؛ و اگر فکری داشتید که به شما احساس خوبی نداد آن‌ها را به دوردست‌ها پرتاب کنید. با انتخاب سنجیده عبارتی که یا خواسته‌تان هماهنگی نزدیک دارد احساستان بهتر می‌شود.


می‌توانم دوباره لاغر شوم.


دوستم لاغر و جذاب است.


راهی پیدا می‌کنم که کارایی داشته باشد. می‌دانم افرادی در موقعیت من بوده‌اند و راهی مؤثر یافته‌اند. (با این فکر احساس بهتری پیدا خواهید کرد. پس آن را بر روی کاغذی در موقعیت ساعت دوازده بنویسید و حالا به دنبال فکرهای بیشتری باشید که احساسی خوب برانگیزد.)


مجبور نیستم همین امروز لاغر شوم. (این حرف نیز به دل می‌نشیند. در محل ساعت یک آن را بنویسید.)
در لباس‌هایم احساس خوبی ندارم. (پرتاب به دوردست‌ها)


خوب است چند دست لباس تازه بخرم. (فکری که به دل می‌نشیند) (ساعت 2)


جسمم احساس سرزندگی خواهد کرد. (فکری که به دل می‌نشیند) (ساعت 3)


فکرهای تازه به مغزم خطور می‌کند. (فکری که به دل می‌نشیند) (ساعت 4)


دلم می‌خواهد رخدادهای زندگی‌ام را در مهار داشته باشم. (فکری که به دل می‌نشیند) (ساعت 5)


در انتظار ایجاد این تغییر هستم. (فکری که به دل می‌نشیند) (ساعت 6)


دوست دارم حال خوشی داشته باشم. (فکری که به دل می‌نشیند) (ساعت 7)


احساس سرزندگی بیشتری می‌کنم. (فکری که به دل می‌نشیند) (ساعت 8)


از پیش می‌دانم که افکار تازه‌ام کمکم خواهد کرد. (فکری که به دل می‌نشیند) (ساعت 9)


دوست دارم در کالبدم احساس راحتی کنم. (فکری که به دل می‌نشیند) (ساعت 10)


نسبت به جسمم احساس خوبی دارم. (ساعت 11)


می‌بینید که پیوند ارتعاشی نزدیک‌تری با افکار خوددارید درحالی‌که دقایقی پیش چنین نبود. شفافیت راحت‌تر از قبل بر شما فرافکن می‌شود. با انجام این فرایند همه تکه‌های پراکنده زندگی و همه اطلاعات در ذهنتان جمع می‌شوند تا با خواسته‌تان هم‌تراز شوند. هدف این است که جمله‌ای هماهنگ با خواسته‌تان پیدا کنید که احساسی بهتر به شما بدهد.


 فراموش نکنید آنچه احساسی بهتر برانگیزد بهتر را فرا چنگ می‌آورد.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*