ویروس کرونا 98عید غدیر خم99اسلاید 1 - جدید
فارسیEnglish

دلایل عدم یادآوری مطالب


1- عدم رعایت واحد زمانی مطالعه: در هر واحد زمانی مطالب ابتدایی و انتهایی در هر واحد مطالعه، بهتر یادآوری می‌شوند؛ بنابراین باید مطالعه را از نظر زمان در حدود 75 تا 90 دقیقه انتخاب کنیم تا مطالب بیش‌تری را یادآوری کنیم.

2- عدم مطالعه‌ی درس هر روز در همان روز: داوطلبانی که در حال تحصیل هستند یا برخی از درس‌ها را به کلاس می‌روند، باید درس‌های هر روز را همان روز مطالعه کنند؛ در غیر این صورت مطالب به‌خوبی یادآوری نخواهند شد.

3- عدم رعایت فاصله‌های زمانی مرور: اگر فاصله‌های زمانی مرور به‌درستی رعایت نشوند، عدم یادآوری مطلب را به همراه خواهند داشت.

4- عدم دسته‌بندی اطلاعات: در سال‌های پایه، اطلاعات، حجم مطلب بسیار محدود داشتند؛ بنابراین با مطالعه‌ی شب آزمون، امکان مطالعه‌ی آن‌ها در جلسه‌ی آزمون وجود داشت. فرض کنید حجم مطالب سال‌های پایه به اندازه‌ی یک «کشو» باشد. یادآوری این مطالب (یعنی پیدا کردن یک مطلب از بین مطلب‌های دیگر) کار ساده‌ای است، اما حجم مبحث‌های کنکور بسیار زیاد است؛ یعنی به اندازه‌ی یک «کمد» و یادآوری مطلبی از بین همه‌ی مطالب، بسیار دشوار است. اگر اطلاعات را به صورت دسته‌بندی‌شده در ذهن خود در کمد ذخیره کنید، یادآوری آن‌ها بسیار ساده‌تر خواهد بود.

 

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*